Dr.Nature Монолаурин – 90 капсули

Додаток во исхрана

Состав:  Глицерол монолаурат (монолаурин), магнезиум стеарат, микрокристална целулоза, желатинска капсула.

Начин на употреба: при први знаци на потреба од Монолаурин се препорачува 3 пати на ден по 3 капсули за време или по јадење.

Секоја капсула содржи 300 mg чист монолаурин. 

Квантитативни информации за производот:

Dr.Nature Монолаурин Состав на 1 капсула Состав на 3 капсули (еднократна доза) Состав на 9 капсули (максимална дневна доза) % од препорачана дневна доза (RDA)
Глицерол монолаурат (монолаурин) 300 mg 900 mg 2700 mg **

** нема препорачана дневна доза

✔Производот содржи чисти, високо концентрирани и стандардизирани биолошко активни екстракти.

✔Безбеден и природен производ кој не содржи вештачки бои, адитиви, хемикалии и тешки метали.

✔100% погоден за вегетеријанци.

Несакани ефекти: не се забележани во препорачаните дневни дози. Контраиндикации: при чувствителност на некоја од состојките. Да се чува на место недостапно за деца. Да не се надминува дневната препорачана доза. Производот не е лек. Производот не претставува замена за разновидна и балансирана исхранa!

Чување: да се чува во оригиналното пакување на суво и темно место на температура до 25 °C.

Пакување: 90 капсули по 410 mg.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Dr.Nature Монолаурин – 90 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.