Dr.Nature Санилакс – 60 капсули

Додаток во исхраната

Состав: екстракт од гарсинија камбоџа, екстракт од горка диња, екстракт од цејлонски цимет, екстракт од сена, екстракт од зелен чај, екстракт од Алое, екстракт од лотос, екстракт од ревен, екстракт од кора од американска крушина,  желатински капсули, микрокристална целулоза.

Начин на употреба: се препорачува по 1-2 капсули дневно.

Комплексна природна формула со 9 скапоцени билки

Квантитативни информации за производот:

Dr.Nature Санилакс Состав на 1 капсула Состав на две капсули (максимална дневна доза) % од препорачана дневна доза (RDA)
Екстракт од сена (Cassia senna) (8% сена гликозиди) 34 mg 68 mg **
Екстракт од лотос (Nelumbo nucifera) (2% нуциферин) 34 mg 68 mg **
Екстракт од ревен (Rheum officinale) (20% емодин) 21 mg 42 mg **
Екстракт од кора од американска крушина (Cascara sagrada) 13 mg 26 mg **
Екстракт од алое (Aloe Vera barbadensis) (20% алое гликозиди) 34 mg 68 mg **
Екстракт од горка диња (Momordica balsamina) 55 mg 110 mg **
Екстракт од зелен чај (Camellia sinensis) (30% полифеноли од чај) 34 mg 68 mg **
Екстракт од гарсинија камбоџа (Garcinia Cambogia 50% хидроксилимонска киселина) 55 mg 110 mg **
Екстракт од цејлонски цимет (Cinnamonum zeylanicum) (8% флавоноиди) 34 mg 68 mg **

** се уште нема препорака за дневна препорачана доза

✔Производот содржи чисти, високо концентрирани и стандардизирани биолошко активни екстракти.

✔Безбеден и природен производ кој не содржи вештачки бои, адитиви, хемикалии и тешки метали.

Контраиндикации: не се забележани било какви несакани ефекти на производот при користење во препорачаните дневни дози. Предупредување: да не го земаат лица кои се чувствителни на некоја од состојките, деца, бремени жени и доилки. При појава на несакани реакции да се прекине со употреба на производот. Да се чува на место недостапно за деца. Да не се надминува дневната препорачана доза. Производот не е лек и не се издава на рецепт. Производот не претставува замена за разновидна и балансирана исхрана.

Чување: да се чува на темно и суво место до 25 °C.

Пакување: 60 капсули по 515 mg.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Dr.Nature Санилакс – 60 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.