Dr.Nature Турмалинска маска за очи

Турмалинска маска за очи создадена по јапонска технологија која допринесува за релаксација и заштита на очите!

Состав: трослојна структура од полимерни влакна во кој се вткаени турмалин, магнети, бамбусов јаглен во прав и германиум.

Примена на турмалинската маска за очи:

✔се употребува за брзо возобновување при болка и замор во очите,

✔за подобрување на циркулацијата во областа околу очите,

✔за нормализација на клеточната размена на материи,

✔за остранување на напнатоста на клепките,

✔за ослободување од т.н. „појава на црвени очи“ при работа со компјутер,

✔за превенција од очни заболувања,

✔за спречување на појава на отоци, подочници и брчки,

✔ за намалување на главоболка, вртоглавица и проблем со синусите,

✔за зајакнување на памтењето и концентрацијата,

✔за засилување на човечкото био-поле и намалување на штетното влијание на геопатогените и електроматнетни влијанија,

✔за брзо заспивање и мирен сон.

Особено се препорачува да ја употребуваат студенти, научни работници и луѓе кои што поминуваат многу време пред компјутер. 

Начин на употреба: Маската се поставува во областа на очите. По неколку минути започнува нејзиното дејство. Препорачано време на носење на првите сеанси е 10-15 минути 2 пати на ден. По 7 дена времето на една сеанса може да се зголеми. Овој режим може да се практикува во континуитет од 3-4 месеци, по што е потребно да се направи едномесечна пауза и потоа терапијата може да се повтори.

Контраиндикации: да не ја користат луѓе врз кои затоплувачкиот ефект има штетно влијание (по препорака на Вашиот лекар).

Како да се грижите за маската за очи: маската може да се пере на рака со ладна вода, без употреба на средства за перење. Не ја држете маската долго време во вода, за да не ги нарушите нејзините својства. Не ја виткајте со рака и не ја сушете со фен. Маската треба да се потсуши со крпа и да се остави на ладно и ветровито место до нејзино целосно исушување.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Dr.Nature Турмалинска маска за очи”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.