Dr.Nature Хијалурон комплекс – 30 капсули

Додаток во исхранат со три типа на хијалуронска киселина, екстракт од босвелија, глукозамин, диосмин/хесперидин, витамин С, манган и селен.

Состав:Глукозамин сулфат, микронизиран диосмин/хесперидин (9:1), растителна капсула, натриум хиалуронат (хиалуронска киселина, средна молекуларна маса 40-60 К Da), екстракт од босвелија (boswellia serrata, 65% босвелиска киселина), аскорбинска киселина (витамин C), натриум хиалуронат (хиалуронска киселина, ниска молекуларна маса 3000-5000 Da), натриум хиалуронат (хиалуронска киселина, висока молекуларна маса 1,0-1,5 million Da), манган глуконат (манган), збогатени со квасци на селен (селен), магнезиум стеарат.

Начин на употреба: се препорачува по 1 капсула дневно.

Dr.Nature Хијалурон комплекс капсулите содржат три типа на хијалурноска киселина со што се овозможува максимална апсорпција во ткивата.  Хијалуронската киселина е компонента која се наоѓа природно во повеќето клетки во телото, а  во највисоки концентрации ја има во кожата и зглобовите. Најголемата придобивка на хијалуронската киселина е тоа што има многу висок капацитет за задржување на вода во ткивата. За жал со напредување на возраста или заради дополнителни здравствени проблеми производството на хијалуронска киселина во телото се намалува и се препорачува нејзино надополнување преку исхраната.

Квантитативни информации за производот:

Dr.Nature Хијалурон комплекс Состав на 1 капсула % од препорачана дневна доза (RDA)
Хијалуронска киселина со ниска молекуларна маса 30 mg **
Хијалуронска киселина со средна молекуларна маса 60 mg **
Хијалуронска киселина со висока молекуларна маса 30 mg **
Екстракт од Босвелија (Boswellia serrata) 50 mg **
Диосмин/ хисперидин (9:1) 100 mg **
Глукозамин 100 mg **
Витамин C 40 mg 50
Манган 2 mg 100
Селен 14 µg 25

** се уште нема препорака за дневна препорачана доза

✔Производот содржи чисти, високо концентрирани и стандардизирани биолошко активни компоненти.

✔Безбеден и природен производ кој не содржи вештачки бои, адитиви, хемикалии и тешки метали.

Контраиндикации: не се забележани било какви несакани ефекти на производот при користење во препорачаните дневни дози. Предупредување: да не го земаат лица кои се чувствителни на некоја од состојките, деца, бремени жени и доилки. При појава на несакани реакции да се прекине со употреба на производот. Да се чува на место недостапно за деца. Да не се надминува дневната препорачана доза. Производот не е лек и не се издава на рецепт. Производот не претставува замена за разновидна и балансирана исхрана.

Чување: да се чува на темно и суво место до 25 °C.

Пакување: 30 капсули по 525 mg. Нето тежина: 15,75 g (±5.0)%.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Dr.Nature Хијалурон комплекс – 30 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.