Dr. Nature CLA + зелен чај + L карнитин – 90 капсули

Додаток во исхрана со засладувач

Состав:  конјугирана линоленска киселина CLA, триглицериди со среден синџир (MCT), екстракт од листови на зелен чај (Camellia sinensis L.) – содржи 50% полифеноли, L-карнитин.

Начин на употреба: се препорачува по 1 капсули дневно да се конзумира со 200 ml вода. Препорака: да се конзумира пред физичка активност.

Квантитативни информации за производот:

Dr.Nature CLA + зелен чај + L-карнитин Состав на 1 капсула % од препорачана дневна доза (RDA)
Конјугирана линоленска киселина CLA

Од кои CLA

300 mg

240 mg

**

**

Зелен чај

Од кои полифеноли (50%)

200 mg

100 mg

**

**

L карнитин 138 mg **

**се уште нема дневна препорачана доза

✔Производот содржи чисти, високо концентрирани и стандардизирани биолошко активни компоненти.
✔100% Безбеден и природен производ.

Состав на помошни супстанци на капсулите: желатин, агенс за глазура- глицерол, засладувач – сорбитол, бои – титаниум оксид, кармин, емулгатор – лецитин од соја, пчелин восок, прочистена вода.

Контраиндикации:не се забележани во препорачаните дози. Предупредување: При чувствителност кон некоја од состојките. Не се препорачува на деца под 12 години, бремени жени и доилки. При појава на несакана реакција, да се прекине со употреба на производот. Да се чува на место недостапно за деца. Да не се надминува дневната препорачана доза. Производот не е лек. Производот не претставува замена за разновидна и балансирана исхранa!

Чување: да се чува во оригиналното пакување на суво и ладно место на температура под 25 °C.

Пакување: 90 капсули.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Dr. Nature CLA + зелен чај + L карнитин – 90 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.