Dr. Nature CLA – 60 капсули

Додаток во исхрана со конјугирана линоленска киселина – 1000 mg

Состав:  конјугирана линоленска киселина CLA, капсули-желатин, агенс за задржување на влага- глицерол, вода.

Начин на употреба: 1-2 капсули дневно.

SKU: 30038 Категории , Ознака:

Квантитативни информации за производот:

Dr.Nature CLA 1000 Состав на 1 капсула Состав на 2 капсули % од препорачана дневна доза (RDA)
Конјугирана линоленска киселина CLA 1000 mg

 

2000 mg

 

**

 

 

** се уште нема препорака за дневна препорачана доза

Контраиндикации: не се забележани било какви несакани ефекти на производот при користење во препорачаните дневни дози. Предупредување: да не го земаат лица кои се чувствителни на некоја од состојките, деца, бремени жени и доилки. При појава на несакани реакции да се прекине со употреба на производот. Да се чува на место недостапно за деца. Да не се надминува дневната препорачана доза. Производот не е лек и не се издава на рецепт. Производот не претставува замена за разновидна и балансирана исхрана.

Чување: да се чува на темно и суво место до 25 °C.

Пакување: 60 капсули

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Dr. Nature CLA – 60 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.