Dr. Nature GABA – 60 капсули

Додаток во исхрана со гама аминобутерна киселина – 500 mg

Состав:  гама аминобутерна киселина, агенс против слепување (микрокристална целулоза, магнезиум стеарат), желатински капсули. 

Препорачана дневна доза: по 1 капсула дневно.

Квантитативни информации за производот:

Dr.Nature GABA

 

Состав на 1 капсула % од препорачана дневна доза (RDA)
Гама аминобутерна киселина 500 mg **

** се уште нема препорака за дневна препорачана доза

Контраиндикации: не се забележани било какви несакани ефекти на производот при користење во препорачаните дневни дози.

Предупредување: да не го земаат лица кои се чувствителни на некоја од состојките, деца, бремени жени и доилки. При појава на несакани реакции да се прекине со употреба на производот. Да се чува на место недостапно за деца. Да не се надминува дневната препорачана доза. Производот не е лек и не се издава на рецепт. Производот не претставува замена за разновидна и балансирана исхрана.

Чување: да се чува на темно и суво место до 25 °C.

Пакување: 60 капсули

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Dr. Nature GABA – 60 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.