Dr. Nature Immune Power Max – 60 таблети

Додаток во исхраната

Состав:  витамин С, стандардизиран екстракт од ехинацеа, стандардизирани екстракти од лук, бозел, цинк, селен, витамин D3, микрокристална целулоза, карбоксиметил целулоза, магнезиум стеарат, хидроксипропил метилцелулоза, талк, полиетиелен гликол, железо оксид.

Начин на употреба: се препорачува по 1 капсули дневно да се конзумира со 200 ml вода.

Квантитативни информации за производот:

 Immune Power Max Состав на 1 капсула (max дневна препорачана доза) % од дневен препорачан внес (RDA)*
Витамин С (L-аскорбинска киселина) 300 mg  375
Екстракт од ехинацеа (4% цикорија киселина) 100 mg **
Екстракт од ехинацеа (4% полифеноли) 100 mg **
Екстракт од лук (1,2% гарлицин) 100 mg **
Екстракт од бозел (5% антоцианидини) 100 mg **
Цинк (цинк сулфат) 7,5 mg 75
Витамин D3 (холекалциферол) 5 µg / 200 IU 100
Селен (натриум селенит) 50 µg 91

*Дневна препорачана доза во согласност со ЕУ Регулативата бр. 1169/2011 **се уште нема дневна препорачана доза

Контраиндикации: не се забележани во препорачаните дневни дози. Предупредување: при чувствителност на некоја од состојките. Не се препорачува на деца под 15 годишна возраст, бремени жени и доилки. При појава на несакани реакции да се прекине со употреба на производот. Да се чува на место недостапно за деца. Да не се надминува дневната препорачана доза. Производот не е лек. Да не се употребува како замена за разновидна исхрана.

Чување: во оригинално пакување, на суво и ладно место на температура под 25 °C.

Пакување: 60 таблети.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Dr. Nature Immune Power Max – 60 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.