Dr. Nature L-карнитин – 90 капсули

Додаток во исхраната со L-карнитин тартрат  – 500 mg

Состав:  L-карнитин тартрат, агенси против слепување (микрокристална целулоза, магнезиум стеарат), желатински капсули.

Начин на употреба: 1-3 капсули дневно.

Квантитативни информации за производот:

Dr.Nature L-карнитин тартрат Состав на 1 капсула Состав на 3 капсули (максимална дневна доза) % од препорачана дневна доза (RDA)
Екстракт од L-карнитин тартрат 500 mg 1500 mg **

** се уште нема препорака за дневна препорачана доза

Контраиндикации: не се забележани било какви несакани ефекти на производот при користење во препорачаните дневни дози. Предупредување: да не го земаат лица кои се чувствителни на некоја од состојките, деца, бремени жени и доилки. При појава на несакани реакции да се прекине со употреба на производот. Да се чува на место недостапно за деца. Да не се надминува дневната препорачана доза. Производот не е лек и не се издава на рецепт. Производот не претставува замена за разновидна и балансирана исхрана.

Чување: да се чува на темно и суво место до 25 °C.

Пакување: 90 капсули

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Dr. Nature L-карнитин – 90 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.