Dr. Nature MSN метилсулфонилметан – 90 таблети

Додаток во исхраната со Метилсулфонилметан!

Состав: Метилсулфонилметан, полнители микрокристална целулоза, хидроксипропил метилцелулоза, поливинилпролидон, агенси против слепување силициум диоксид и магнезиумски соли на масни киселини, агенс за глазура хидроксипропил метилцелулоза, талк во прав, полиетиленгликол, магнезиум стеарат.

Начин на употреба: се препорачува по 1 таблета дневно со 200 ml вода.

Квантитативни информации за производот:

Dr.Nature MSM Состав на 1 таблета % од препорачана дневна доза (RDA)
Екстракт од метилсулфонилметан 1000 mg **

** се уште нема препорака за дневна препорачана доза

Контраиндикации: не се забележани било какви несакани ефекти на производот при користење во препорачаните дневни дози. Предупредување: да не го земаат лица кои се чувствителни на некоја од состојките, деца, бремени жени и доилки. При појава на несакани реакции да се прекине со употреба на производот. Да се чува на место недостапно за деца. Да не се надминува дневната препорачана доза. Производот не е лек и не се издава на рецепт. Производот не претставува замена за разновидна и балансирана исхрана.

Чување: да се чува на темно и суво место до 25 °C.

Пакување: 90 таблети

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Dr. Nature MSN метилсулфонилметан – 90 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.