Dr. Nature Total Fresh – 60 капсули

Додаток во исхраната со екстракти од семки од грозје, агарикус, хлорофилин, витамини, минерали и пробиотски комплекс!

Состав: VinOseedtm (стандардизиран екстракт од семки од грозје (Vitis vinifera L.) 40% OPC), екстракт од агарикус биспорус (Agaricus bisporus), хлорофилин (натриум бакар хлорофилин), витамин С (L-аскорбинска киселина), цинк (цинк цитрат), бацилус коагуланс (Bacillus coagulans), фолна киселина (птероилмоноглутаминска киселина), желатинска капсули, агенси против слепување (микрокристална целулоза, магнезиум стеарат).

Начин на употреба: по 1 капсула еднаш дневно.

Квантитативни информации за производот:

Dr.Nature Total fresh Состав на 1 капсула % од препорачана дневна доза (RDA)
VinOseedtm (екстракт од семки од грозје, од кои што 40% OPC) 200 mg

80 mg

 

**

Екстракт од агарикус биспорус 100 mg **
Хлорофилин 100 mg **
Витамин С 50 mg 62
Цинк 10 mg 100
Бацилус коагуланс

200 милјарди CFU/g

5 mg

(1 милијарда CFU)

**
Фолна киселина 200 µg 100

** се уште нема препорака за дневна препорачана доза

Контраиндикации: не се забележани било какви несакани ефекти на производот при користење во препорачаните дневни дози.

Предупредување: да не го земаат лица кои се чувствителни на некоја од состојките, деца, бремени жени и доилки. При појава на несакани реакции да се прекине со употреба на производот. Да се чува на место недостапно за деца. Да не се надминува дневната препорачана доза. Производот не е лек и не се издава на рецепт. Производот не претставува замена за разновидна и балансирана исхрана.

Чување: да се чува на темно и суво место до 25 °C.

Пакување: 60 капсули

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Dr. Nature Total Fresh – 60 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.