Equilibra Калиум и магнезиум – 20 кесички

Додаток во исхраната

Состав: Малтодекстрин, калиум цитрат, магнезиум пирофосфат, магнезиум глицерофосфат, фруктоза, боител карамел, арома, силициум диоксид, засладувач-сукралоза, лимонска киселина.

Начин на употреба: 1 кесичка дневно растворена во 100-200 ml вода.

Квантитативни информации за производот:

Магнезиум и калиум Состав на една кесичка (препорачана дневна доза) %Дневен препорачан внес (RDA)*
Магнезиум 300 mg 80
Калиум 300 mg 15

*дневен препорачан внес во согласност со директивата на ЕУ

Контраиндикации: не се забележани било какви несакани ефекти на производот при користење во препорачани дози. Предупредување: Да не го земаат лица кои што се чувствителни на некоја од состојките. Да се чува на место недостапно за деца.  Да не се надминува препорачаната дневна доза. Производот не е лек и не се издава на рецепт. Производот не претставува замена за разновидна и  избалансирана исхрана и здрав начин на живот.

Чување: Да се чува на темно и суво место до 25°C.

Пакување: 20 кесички

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Equilibra Калиум и магнезиум – 20 кесички”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.