Equilibra Магнезиум + B витамини – 30 таблети

Додаток во исхраната

Состав: Магнезиум оксид, микрокристална целулоза, магнезиум цитрат, магнезиум лактат, силикон двооксид, магнезиум стеарат, витамин B5 (calcium pantothenate), витамин B6 (pyridoxine hydrochloride), витамин B1 (thiamine hydrochloride).

Начин на употреба: 1 таблета дневно со вода по можност наутро.

Квантитативни информации за производот:

Магнезиум плус В комплекс Состав на една таблета (препорачана дневна доза) %Дневен препорачан внес (RDA)*
Магнезиум 375 mg 100
Витамин B1 1,1 mg 100
Витамин B5 6,0 mg 100
Витамин B6 1,4  mg 100

 

Контраиндикации: не се забележани било какви несакани ефекти на производот при користење во препорачани дози. Предупредување: Да не го земаат лица кои што се чувствителни на некоја од состојките. Да се чува на место недостапно за деца.  Да не се надминува препорачаната дневна доза. Производот не е лек и не се издава на рецепт. Производот не претставува замена за разновидна и избалансирана исхрана и здрав начин на живот.

Чување: Да се чува на темно и суво место до 25°C.

Пакување: 30 таблети

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Equilibra Магнезиум + B витамини – 30 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.