Fresh Juice гел за туширање со авокадо и оризово млеко – 500 ml

Органски регенеративен гел за туширање со авокадо и оризово млеко!

Органски гел за туширање кој гарантира пријатно чувство за време на капењето. Разните состојки нежно ја чистат, хидратираат и ја заштитуваат кожата, благодарение на неутралната pH вредност. Погоден е за секојдневна употреба и не ја суши кожата. Екстрактот од авокадо во комбинација со навлажнувачкото млеко од ориз ја омекнува и регенерира кожата. Дополнително комплексот од витамини и масла помагаат да се зачува нејзината младост. Деликатната арома на гелот Ве носи во егзотичната мистерија донесена од ветерот на Мексико - татковината на авокадото.

Начин на употреба: Неколку капки од гелот за туширање се нанесуваат врз мокра кожа со рака или сунгер за капење, по што се плакнат со вода.

Пакување: 500 ml

Гелот за туширање не содржи парабени, силикони и PEG.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Fresh Juice гел за туширање со авокадо и оризово млеко – 500 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *