Fresh Juice гел за туширање со диња и лимон – 500 ml

Органски омекнувачки гел за туширање со лимон и диња!

Органски гел за туширање кој гарантира пријатно чувство за време на капењето. Разните состојки нежно ја чистат, хидратираат и ја заштитуваат кожата, благодарение на неутралната pH вредност. Погоден е за секојдневна употреба и не ја суши кожата. Екстрактите од диња и лимон ја одржуваат убавината и свежината на кожата. Комплексот на витамини и масла ја задржува свежината и младоста на кожата. Возбудливите ароми на гелот за туширање ве полнат со енергија и будат пријатни сеќавања на топлите летни денови.

Начин на употреба: Неколку капки од гелот за туширање се нанесуваат врз мокра кожа со рака или сунгер за капење, по што се плакнат со вода.

Пакување: 500 ml

Гелот за туширање не содржи парабени, силикони и PEG.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Fresh Juice гел за туширање со диња и лимон – 500 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *