Fresh Juice гел за туширање со змејски плод и макадамија – 500 ml

Органски тонизирачки гел за туширање со змејско овошје и макадамија!

Органски гел за туширање кој гарантира пријатно чувство за време на капењето. Разните состојки нежно ја чистат, хидратираат и ја заштитуваат кожата, благодарение на неутралната pH вредност. Погоден е за секојдневна употреба и не ја суши кожата. Екстрактот од змејско овошје и дава на кожата енергија, сила и сјај. Маслото од макадамија (австралиски орев) остава пријатно чувство на мекост и удобност. Комплексот на витамини и масла ја зачувува свежината и младоста на кожата. Инспиративниот мирис на гелот Ве носи во далечната и топла Австралија.

Начин на употреба: Неколку капки од гелот за туширање се нанесуваат врз мокра кожа со рака или сунгер за капење, по што се плакнат со вода.

Пакување: 500 ml

Гелот за туширање не содржи парабени, силикони и PEG.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Fresh Juice гел за туширање со змејски плод и макадамија – 500 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *