Green Master Merino Home Line Елек со мерино волна, магнети и сребро

Фантастична комбинација од висококвалитетна мерино волна, магнетно поле и сребрени јони.

SKU: 26109 Категории , Ознака:

Елекот е произведен од висококвалитетна мерино волна и е наменет да обезбеди идеална заштита на грбот и вратот, како и за ублажување на хронични болки во овие делови од телото. Додадените магнетни ленти распоредени да бидат паралелно со кичмата обезбедуваат благотворен ефект, го отстрануваат заморот и ја подобруваат циркулацијата во областа на грбот, додека сребрените нишки имаат антибактериско дејство.
Производот е идеална додаток на зимската облека за луѓе со постојано чувство на студ. За отстранување на студ и болка, заштита и регенерација во областа на крстот и грбот.

Сребрените нишки, делуваат антибактериски, ги неутрализираат непријатните мириси, го спречува развивањето на патогени бактерии и други микроорганизми. Ефикасно го потпомагаат енергетскиот баланс на организмот, што е основа за нормално протекување на биохемиските процеси.

Димензии: универзална димензија

Состав:  внатрешна страна -100% мерино волна лице - памук со сребрени влакна, магнетни ленти.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Green Master Merino Home Line Елек со мерино волна, магнети и сребро”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.