Green Master Merino Home Line Над душек од мерино волна и памук

За здрав и комфортен сoн!

SKU: 26101 Категории , Ознака:

Над душекот од мерино волна и памук овозможува здрав и квалитетен сон и во целост го гарантира благотворното дејство на квалитетната
мерино волна. Ја отстранува влагата, ги неутрализира бактериите и алергените, гарантира удобен сон и потполна релаксација на телото.
Општо познато е дека волната заштитува од ниски температури, но посебно интересно е тоа што обезбедува идеална заштита и од високи
температури. Тоа е причината што бедуините користат волнени производи за заштита од исклучително високите температури, додека пак ескимите ги користат за заштита од студ. Едната страна на над душекот е изработено од 100% висококвалитетен памук.

Димензии: 90 х 200 cm

Состав:
Лице: 100% мерино волна
Грб: 100% памук

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Green Master Merino Home Line Над душек од мерино волна и памук”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.