Green Master Merino Home Line Топ душек 3 во 1од мерино волна со магнетно поле и карбонски нишки

За здрав и комфортен сoн!

SKU: 26104 Категории , Ознака:

Идеална комбинација од висококвалитетна мерино волна, магнети и специјални карбонски нишки за совршен сон и добро здравје.
Мерино волната ја задржува влагата, обезбедува терморегулација, ги неутрализира бактериите и алергените, гарантира квалитетен и здрав сон. Петте магнетни ленти се распоредени во согласност со енергетските зони на човечкото тело. На тој начин организмот максимално се регенерира за време на сонот, се регулира размената на материи и циркулацијата, се зголемува имунитетот и виталноста на организмот. Карбонските нишки го заштитуваат телото од геопатогени зони и штетните електромагнетни емисии, кои што го нарушуваат енергетскиот баланс на организмот, предизвикуваат постојан замор, истоштеност и голем број болести.

Особено одговара за луѓе, кои што страдаат од проблеми со коските и зглобовите, остеопороза, проблеми со циркулација, луѓе подложни на стрес и оптоварување. Обезбедува идеална релаксација и регенерација на организмот додека спиете, по што ќе се разбудите одморени и полни со енергија.

Димензии: 90 х 200 cm

Состав:
Лице: 100% мерино волна
Грб: 100% памук со карбонски нишки

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Green Master Merino Home Line Топ душек 3 во 1од мерино волна со магнетно поле и карбонски нишки”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.