Green Master Merino Home Line Ќебе од мерино волна и памук

За здрав и комфортен сoн!

SKU: 26102 Категории , Ознака:

Ќебето од мерино волна и памук е совршен избор за секој човек – обезбедува свежина во лето и пријатна топлина во зима. Летната страна е од висококвалитетен памук, кој што обезбедува вистински комфорт, додека пак зимската страна е произведена од висококвалитетна мерино волна, која што обезбедува неверојатна топлина. Таа обезбедува совршен температурен комфорт, ја неутрализира влагата и го спречува развојот на алергени и бактерии. Интересен податок е дека покрај останатите корисни придобивки, волнената постелнина влијае на ублажување на проблемите со коските и мускулите.

Димензии: 140 х 200 cm

Состав:
Лице: 100% мерино волна
Грб: 100% памук

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Green Master Merino Home Line Ќебе од мерино волна и памук”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.