Green Pharmacy Серум за суви врвови – 30 ml

Растителен серум за нега на врвовите на косата!

 

Серумот за суви врвови е концентрат во кој се содржат екстракти од алое вера, ориз, маслиново масло, масло од кедар, масло од камелија. Серумот ги измазнува врвовите на косата, ги заштитува од распукување и заплеткување. Создава свилен ефект по целата должина на косата. Наменет е како за тенка, слаба и кршлива коса, така и за коса кој што е подложна на постојани третмани. Деликатната текстура не ја отежнува косата, туку ја зајакнува, а изобилството од природни состојки кои што влегуваат во составот на овој серум на косата и даваат природен сјај и здрав изглед. Екстрактот од ориз и маслото од камелија ја помагаат брзата регенерација на оштетената структура, а екстрактот од алое вера и маслото од кедар длабоко ја хидратираат косата.

Начин на употреба: Се нанесуваат 1-2 капки од серумот на врвовите на мокра или сува коса. Серумот не се мие.

Пакување: 30 ml

Серумот не содржи парабени, вештачки бои, SLS (Sodium lauryl sulfate) и SLES (Sodium laureth sulfate).

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Green Pharmacy Серум за суви врвови – 30 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *