Green Pharmacy Спреј еликсир за оштетена коса – 250 ml

Растителен спреј еликсир за нега на оштетена, истоштена и бојадисана коса!

 

Ја заздравува и обновува косата, го намалува косопадот, првутот и себореата. Растителниот спреј еликсир во својот состав содржи екстракт од камилица, корен од шеќерна трска, подбел и пченични никулци кои што ја потхрануваат кожата на главата, и даваат виталност на косата од коренот до врвовите и ја прават здрава, густа, лелеава и сјајна.

Начин на употреба: Еликсирот се прска на измиена и влажна коса, се трие во кожата на главата и не се
плакне. Не ја прави косата леплива и тешка.

Пакување: 250 ml

Спреј еликсирот не содржи парабени, вештачки бои, SLS (Sodium lauryl sulfate) и SLES (Sodium laureth sulfate).

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Green Pharmacy Спреј еликсир за оштетена коса – 250 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *