Green Pharmacy Спреј еликсир против косопад – 250 ml

Растителен спреј еликсир против косопад!

 

Растителниот елискир ги заздравува и потхранува фоликулите на влакната. Содржи екстракт од коњско опавче, див коњски костен, репај, соини протеини и син лупин (Lupinus angustifolius ) кои што го намалуваат косопадот, даваат виталност на косата од коренот до врвовите и ја прават косата здрава, густа, лелеава и сјајна.

Начин на употреба: Еликсирот се прска на измиена и влажна коса, се трие во кожата на главата и не се
плакне. Не ја прави косата леплива и тешка.

Пакување: 250 ml

Спреј еликсирот не содржи парабени, вештачки бои, SLS (Sodium lauryl sulfate) и SLES (Sodium laureth sulfate).

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Green Pharmacy Спреј еликсир против косопад – 250 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *