Green Pharmacy Шампон со арган и калинка -350 ml

Природен шампон за сува коса!

Со векови наназад природното арганово масло (т.н. „течно злато на Мароко“) се употребувало за обновување на сјајот на косата, за регенерација и еластичност. Маслото ја штити од надворешните влијанија и истовремено го заштитува и потхранува темето. Косата е лесна за расчешлување и обликување. Пантенолот ја навлажнува и регенерира, а екстрактот од калинка ја освежува бојата на косата. Со редовна употреба се враќа природниот баланс и
здрав изглед на Вашата коса.

Начин на употреба: неколку капки шампон се нанесуваат на влажна коса, по што со лесни масажни движења во
времетраење од 2-3 минути се мие косата, по што се плакне. Постапката може да се повтори.

Пакување: 350 ml

Шампонот не содржи парабени, вештачки бои, SLS (Sodium lauryl sulfate) и SLES (Sodium laureth sulfate).

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Green Pharmacy Шампон со арган и калинка -350 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *