Green Pharmacy Шампон со жен-шен -350 ml

Природно решение за масна коса со суви врвови!

Екстрактот од корен на жен-шен ги заштитува фоликулите, спречува косопад, ги регулира масните жлезди, а пантенолот ја навлажнува и регенерира. Секое влакно од коренот до врвот станува здраво, свилено, хидратирано и со природен сјај. Со редовна употреба се враќа природниот баланс и здрав изглед на Вашата коса.

Начин на употреба: неколку капки шампон се нанесуваат на влажна коса, по што со лесни масажни движења во
времетраење од 2-3 минути се мие косата, по што се плакне. Постапката може да се повтори.

Пакување: 350 ml

Шампонот не содржи парабени, вештачки бои, SLS (Sodium lauryl sulfate) и SLES (Sodium laureth sulfate).

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Green Pharmacy Шампон со жен-шен -350 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *