Green Pharmacy Шампон со камилица -350 ml

Природен шампон за истоштена, третирана и слаба коса!

Екстрактот од камилица има заздравувачко и антивоспалително дејство, ја регенерира косата, ги смирува иритациите и чешањето на скалпот, ги потхранува фоликулите. Содржи флавоноиди, кои што се борат со слободните радикали, како и витамин C (природен антиоксиданс) и витамин B3 (за нега на кожата на главата). Шампонот обезбедува трајна нега, длабока хидтратација, природен и здрав сјај и еластичност на вашата коса.

Начин на употреба: неколку капки шампон се нанесуваат на влажна коса, по што со лесни масажни движења во
времетраење од 2-3 минути се мие косата, по што се плакне. Постапката може да се повтори.

Пакување: 350 ml

Шампонот не содржи парабени, вештачки бои, SLS (Sodium lauryl sulfate) и SLES (Sodium laureth sulfate).

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Green Pharmacy Шампон со камилица -350 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *