Green Pharmacy Шампон со коприва -350 ml

Природен шампон за нормална коса!

Признаена низ вековите по своите лековити својства, копривата е одлична за нега на нормална коса, како и на коса подложена на мастење. Екстрактот од коприва ги регулира масните жлезди, го спречува косопадот и се бори против
првутот. Пантенолот ја навлажнува и регенерира. Шампонот ја подобрува микроциркулацијата на скалпот, ги стимулира фоликулите на влакната, и обезбедува енергија на косата за да може побрзо да расте. Редовната употреба на
шампонот обезбедува трајна нега, длабока хидтратација, природен и здрав сјај и еластичност на вашата коса.

Начин на употреба: неколку капки шампон се нанесуваат на влажна коса, по што со лесни масажни движења во
времетраење од 2-3 минути се мие косата, по што се плакне. Постапката може да се повтори.

Пакување: 350 ml

Шампонот не содржи парабени, вештачки бои, SLS (Sodium lauryl sulfate) и SLES (Sodium laureth sulfate).

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Green Pharmacy Шампон со коприва -350 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *