Green Pharmacy Шампон со невен -350 ml

Природен шампон за нормална до масна коса!

Уште во минатото екстрактот од невен се употребувал за спречување на проблеми со косата и скалпот. Тој има антивоспалително и смирувачко дејство, ги неутрализира слободните радикали, ги заштитува капиларите на темето, ја спречува појавата на првут и косопад (особено на коси кои што се подложни на мастење). Пантенолот ја навлажнува и регенерира косата. Со редовна употреба се враќа природниот баланс и здрав изглед на Вашата коса. Ревитализирачките активни растителни состојки и природните хидрирачки агенси обезбедуваат трајна нега и и даваат сјај и еластичност на вашата коса.

Начин на употреба: неколку капки шампон се нанесуваат на влажна коса, по што со лесни масажни движења во
времетраење од 2-3 минути се мие косата, по што се плакне. Постапката може да се повтори.

Пакување: 350 ml

Шампонот не содржи парабени, вештачки бои, SLS (Sodium lauryl sulfate) и SLES (Sodium laureth sulfate).

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Green Pharmacy Шампон со невен -350 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *