Green Pharmacy Шампон со репај -350 ml

Природно решение за проблеми со косопаст!

Со години наназад екстрактот од корен од репај се употребувал за грижа за сите типови на коса. Тој го потхранува коренот на косата, го намалува косопадот, го стимулира растот на косата, ја хидратира косата и кожата на главата.
Пантенолот ја навлажнува и регенерира. Шампонот ја намалува секрецијата на себум и косата не се масти брзо и останува убава подолго време. Со редовна употреба се враќа природниот баланс и здрав изглед на Вашата коса, таа е
посилна, посјајна, хидратирана и еластична.

Начин на употреба: неколку капки шампон се нанесуваат на влажна коса, по што со лесни масажни движења во
времетраење од 2-3 минути се мие косата, по што се плакне. Постапката може да се повтори.

Пакување: 350 ml

Шампонот не содржи парабени, вештачки бои, SLS (Sodium lauryl sulfate) и SLES (Sodium laureth sulfate).

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Green Pharmacy Шампон со репај -350 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *