Jocca Појас со сауна ефект

Совршено решение за согорување на вишокот маснотии во пределот на абдоменот, колковите, половината и бутовите.

SKU: 20518 Категории , Ознака:

Совршено решение за согорување на вишокот маснотии во пределот на абдоменот, колковите, половината и бутовите - без никаков напор додека гледате телевизија, готвите или се одмарате! Сè што треба да направите е да го вклучите појасот во струја, поставете го таму каде што сакате и регулирајте ја температурата која што Ви одговара. Активното спортување одзема многу време и енергија. Понекогаш дури и губите мотивација затоа што резултатите се премногу бавни. Доколку сакате побрзи резултати, а немате доволно време за друга физичка активност Појасот со сауна ефект е токму она што ви треба! Со негова помош ќе го стопите вишокот маснотии во најпроблематичните области - абдомен, колкови, половината и бутовите.

Упатство за употреба на појасот: 

 • Ставете го појасот со сауна ефект околу избраниот дел од телото (абдомен, бутовите, половината). Појасот треба целосно да го покрие вашето тело без да се прекршува. Не затегнувајте премногу за да го постигнете ефектот на сауната.
 • Заземете удобна позиција (исправена или полулегната, но никогаш не легнувајте или притискајте врз топлиот дел од појасот).
 • Пред да го поврзете уредот со електричната мрежа, проверете дали напонот на штекерот одговара на оној што е наведен на приклучокот. Проверете дали термостатот е исклучен (позиција OFF). Предупредување: по 5 минути, намалете ја температурата и прилагодете ја на топлината која Ви одговара на Вашето тело.
 • Вклучете го појасот и свртете го термостатот на максимална температура за побрзо загревање на
  појасот.
 • Нормалното времетраење на третманот е околу 50 минути.
 • По завршување на третманот, избришете ја потта со крпа и почекајте 15-20 минути пред да се истуширате или бањате, да јадете или да пиете ладни пијалоци.

Не грижете се доколку кожата Ви е вцрвенета. Ова е реакција на температурата на која кожата Ви беше изложена и црвенилото ќе исчезне по неколку часа.

Технички карактеристики:

 • температурен опсег: под 70 °C (прилагодлив)
 • должина: 125 см
 • напојување 230V 50Hz 40W

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Jocca Појас со сауна ефект”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.