Stoneline Грил тава

Направете пикник во Вашиот дом и испечете ја најсочната и највкусната скара!

Повеќе не е задолжително да одите надвор од градот, за да организирате излет. Со коцкастата грил тава на STONELINE® Вие ќе можете излетот да си го направите и во Вашиот дом. Чадените колбасици, ќебапчиња, плескавици, ребра, пикантен пилешки стек, печено телешко или јунешко со крцкава кора итн. сето тоа Вие ќе можете да го подготвите на оваа грил тава. За да ги подготвите сите овие видови на месо, како и останатите кои тука не се наброени, Вие немате потреба да употребувате масло во печењето!

Без вишок маснотии!

Во текот на печењето храната самата испушта дел од своето масло. Ребрастата површина на тавата дозволува да се зачуваат сите хранливи материи на храната, а двете вдлабнатини, кои се наоѓаат на двете страни од тавата, овозможуваат вишокот на маснотии да се исцедат од месото при приготвување на скарата.

Рамномерно распределување на топлината!

Тавата е со дебелина од 4,5 мм со што се овозможува рамномерно да се распределува топлината по целата тава и Вашата храна која што е ставена на крајот на тавата ќе се пече рамномерно, како храната која што е во средината на оваа грил тава. Ергономичната рачка не се загрева и не се лизга од Вашите раце.

По завршување со печење на грил тавата:

По печењето доволно е тавата да се измие со топла вода и мек сунгер. Нелепливото и незагорувачкото дно на STONELINE® гарантира дека на површината на дното нема да се залепат остатоци од храната и нема да имате потреба дното да го триете или стругате со метална жица за садови.

Волумен на тавата: 1,5 l

Тежина: 2,1 kg

Димензии: 28*28 cm

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Stoneline Грил тава”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.