Stoneline Длабока тава

За здраво и вкусно готвење! Почувствувајте го вистинксиот вкус на храната подготвена на алпски камен без маснотии!

Ова е најдлабоката тава на STONELINE® – 6, 5 см. Особено е погодна доколку имате големо семејство или многу гости. Огноотпорното и нелепливо камено дно ќе ви овозможи брзо да ја подготвите храната во големи количества и притоа таа ќе биде вкусна и здрава за сите. Месото или рибата можете да ги пржите без употреба на масло. А за подготовка на големо количество на зеленчук нема да Ви треба многу масло. Тоа ќе Ви овозможи да ги зачувате природниот вкус и корисните состојки на храната и во исто време да се ослободите од вишокот калории на приготвената храна. Вашите кулинарски способности се загарантирани со оваа тава и Вие ќе добиете многу пофалби и восхит од Вашето семејство и пријатели. Дебелото дно од 4,5 mm е одлична гаранција за заштита на садот од деформации. Лесно се готви, лесно се чисти. Секоја ќе знае да го препознае квалитетот и одличните својства на оваа тава и ќе посака да ја има во својот дом.

Рамномерно распределување на топлината!

Тавата е со дебелина од 4,5 мм со што се овозможува рамномерно да се распределува топлината по целата тава и Вашата храна која што е ставена на крајот на тавата ќе се пече рамномерно, како храната која што е во средината на оваа длабока тава. Ергономичната рачка не се загрева и не се лизга од Вашите раце.

По завршување со печење во длабоката тава:

По печењето доволно е тавата да се измие со топла вода и мек сунгер. Нелепливото и незагорувачкото дно на STONELINE® гарантира дека на површината на дното нема да се залепат остатоци од храната и нема да имате потреба дното да го триете или стругате со метална жица за садови.

Волумен на тавата: 3,3 l

Тежина: 2,15 kg

Димензии: Ø 28 cm

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Stoneline Длабока тава”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.