Ultra Microfiber Premium Професионална крпа за стакло- зелена

Крпа со која прозорците, огледалата и металните површини ќе блеснат!

Уникатното тенко влакно и специјално патентираниот метод на ткаење ја прават оваа крпа незаменлива во секој дом, автомобил и канцеларија! Исклучително ефикасна за чистење и полирање на стакло, метални површини, прозорци, ретровизори, витрини, маси, ормани, мијалници, кристални и стаклени сервиси, екрани на телевизори и други техники уреди.

Површините исчистени со оваа крпа се валкаат помалку и побавно, бидејќи бактериите и другите микрооганизми се отстранети над 99,2% со секое чистење!

Важно! Ако површината која ја чистите, била претходно чистена со хемиски средства, неопходно е да се исчисти барем 2-3 пати со влажна професионална крпа за прозорци со цел да се отстранат наталожените слоеви од средства за чистење. При употреба врз стаклени површини не остануваат влакненца!

10 дение

Димензии: 60*40 cm

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Ultra Microfiber Premium Професионална крпа за стакло- зелена”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.