Vis Plantis Гел за миење на лице и тело против акни – 400 ml

Наменет за нега на масна и комбинирана кожа, како и кожа склона кон акни или кожни лезии од псоријаза и себореја!

Потпомага да се надминат несовршеностите на кожата кои се јавуваат како резултат на зголемената активност на лојните жлезди, хормоналните промени, прекумерната кератинизација на кожата или прекумерното излачување на себум. Се препорачува за луѓе од сите возрасти. Одлично ја чисти кожата без да предизвикува чувство на затегнатост и крутост. Активните компоненти кои ги содржи гелот се наменети да ја регулираат активноста на лојните жлезди, со што се намалува излачувањето на себум и се спречува кожата да биде масна.

Основни активни компоненти: Главна состојка во овој гел е катран од кора од бреза. Лековитите катрани од кора од бреза го регулираат и контролираат балансот на микрофлората на кожата и ги смируваат нејзините промени. Специфичниот мирис на катранот од бреза е ублажен благодарение на специјален ароматичен состав кој ја намалува неговата специфична арома.

Дополнителни компоненти: растителен бетаин, масло од бабасу, пантенол, глицерин.

Начин на употреба: Мало количество од гелот се нанесува на кожата за време на туширање на лицето и телото, по што се плакне.

Пакување: 400 ml

INCI: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Polysorbate 20, Glycerin, Sodium Cocoamphoacetate, Betaine, Betula Alba Oil, Babassu Oil Polyglyceryl-4 Esters, Hydroxypropylcellulose, Polyquaternium-10, Coco-Glucoside, Panthenol, Glyceryl Oleate, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Disodium EDTA, Citric Acid, Parfum, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene

* Составот на производот може да претрпи промени за да биде во согласност со најновите ЕУ регулативи за безбедност на козметичките производи. Целосниот и точен состав секогаш е транспаренто напишан на оригиналното пакување!

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Vis Plantis Гел за миење на лице и тело против акни – 400 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.