Volcano Антиалергиска UV правосмукалка

Отстранете ги од домот најчестите предизвикувачи на алергии!

SKU: 20400 Категорија Ознаки: ,

Ги елиминира опасните грини, бактерии и вируси преку специјална ултравиолетова светлина.

Научно сертифицирана UV технологија за чистење со 99% докажана ефикасност!

Апаратот не е конвенционална правосмукалка за чистење на секаков вид површини, туку претставува високотехнолошки апарат за уништување и отстранување на грини, бактерии и други алергени од душеци, каучи, фотељи и други меки површини, кои што се природна средина за развој на алергени.

Технички карактеристики: 

  • Моќност: 300 W
  • HEPA филтер и микрофилтер.
  • Функција „вибрирачка глава“ за полесно извлекување на опасните микроорганизми.
  • Функција „топол воздух“ за сушење на површините и чистење со поголема ефикасност.
  • Патентиран сензорен систем за бебедност: UV лампата се исклучува автоматски кога правосмукалката ќе се преврти наопаку со што се спречува штетното дејство врз очите и телото.
  • Дополнителна мала четка за чистење на филтерот прицврстена за основата на уредот.
  • Напојување: 220 V, кабел со должина 4 метри.

 

Знаете ли, дека...
Грините се микроскопски арахниди, кои што се сметаат за основна причина за астма и алергии кај луѓето. Тие влијаат на околу 30% од населението и на близу 85% од луѓето што страдаат од астма.  Во еден душек што е стар повеќе од 2 години има околу 2-3 милиони грини, кои што се хранат со мртви клетки (мртва кожа, првут и др.)
Голем дел од домашната прашина, на пример, е составен од телата на грините и нивните фекалии. Повеќето луѓе, кои што страдаат од алергија и нетолеранција на домашна прашина, всушност за тоа можат да им бидат "благодарни" на грините.
Најчестите симптоми на алергија на грини - поленска треска, течење на нос, солзење на очите, кивање, астма, егзема, затнат нос, кашлица и др.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Volcano Антиалергиска UV правосмукалка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.