VOLCANO нутритивен екстрактор

Идеален помошник во кујната за секого – брзо, здраво и вкусно до омиленото смути!

SKU: 20200 Категорија Ознака:

Главната предност на VOLCANO е во единствениот метод на екстракција со помош на 700 ватниот мотор со циклонско дејство и патентирани сечила за целосно извлекување на хранливите материи. Со помош на оваа патентирана технологија се храната се разградува до
микро ниво со што се ослободуваат сите хранливи материи кои се содржат во сите нејзини делови.

Голем дел од најважните елементи во храната која ја внесуваме, не можат да бидат извлечени преку пасирање, цедење, мелење... За да стигнеме до супер хранливите материи - фитохемикалии во семето, кората и стеблото на овошјето, зеленчукот и житарките, со кои се храниме, тие треба целосно да ги раздробиме до нивно микро ниво за нашиот дигестивен систем да може полесно да ги апсорбира. На тој начин ние внесуваме многу повеќе хранливи материи отколку вообичаено. Со VOLCANO секој ден ќе уживате во супер нутритивен пијалок - витаминска бомба, кој што лесно се апсорбира од Вашиот организам и му дава виталност и енергија.

VOLCANO нутритивниот екстрактор е идеален за секого. Наменет е за:
- сите оние кои сакаат да водат здрав начин на живот,
- вегетаријанци и вегани,
- семејства со мали деца,
- луѓе со активен начин на живот,
- луѓе кои имаат лош режим на исхрана и постојано се на разни диети,
- луѓе со висок холестерол,
- луѓе кои се опоравуваат од разни болести.

VOLCANO нутритивниот екстрактор содржи:
- Моќен мотор од 700 вати
- Вкрстено сечило за екстракција
- Рамно сечило за мелење
- 1 голема чаша од 650 ml
- 2 мали чаши од 350 ml
- 2 рачки
- 2 капаци

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “VOLCANO нутритивен екстрактор”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.