Fresh juice гелови за туширање

Fresh Juice е серија потхранувачки и хидратирачки гелови за туширање без парабени, чиј што широк спектар од мириси ги разгалува сите сетила. При туширање нежната кремаста структура на геловите за туширање го обвива телото како со познати, така и со егзотични мириси на плодови, масла и зачини. Активните состојки не само што го активираат чувството за мирис, туку и чистат, потхрануваат, тонизираат, регенерираат и ја подмладуваат кожата, со што го обновуваат површинскиот слој на премногу сувата кожа!
Освен основните 2 активни состојки, секој гел за туширање содржи уште и Комплекс од витамини и масла:
• витамин В3 и витамин Е,
• пантенол,
• биотин,
• млечни киселини,
• масло од кикирики,
• масло од сончогледови семки,
• вода од хамамелис (девствен орев),
• вода од цветови на арника.
Водите од хамамелис и од арника се добиваат преку дестилација на пареа на цветовите на растенијата.

Showing all 7 results