Острач за ножеви

Лесно и безбедно оштрење на ножевите за миг!

SKU: 51902 Категорија Ознака:

Компактно и удобно универзално оштрило за кујнски ножеви, ножици, градинарски алатки и сл. коешто брзо и квалитетно ги оштри Вашите ножеви. Со 3-4 потези, лесно и едноставно, со поставување на сечилото на ножот врз означеното место, лесно притискање и лизгање ги острите Вашите ножеви.

Предупредување: не се препорачува за оштрење на керамички ножеви, бидејќи тие се многу нежни и лесно може да се оштети сечилото. Совет за безбедна употреба: употребувајте го оштрачот според упатството за употреба и чувајте го подалеку од дофат на деца. Ножевите острете ги во преградата за ножеви, а ножиците во преградата за ножици.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Острач за ножеви”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.