Алое вера гел-паста за чувствителни зaби – 75 ml

Не содржаи захарин, флуор, SLS, алергени, парабени и глутен. Со контролирана абразивност. Не ја оштетува забната глеѓ.

Клинички тестиран производ!

Начин на употреба: Редовна употреба со правилно чистење на забите во траење на барем една минута, помага за заштита од воспаленија на непцата и од прекумерната чувствителност на забите. Штити од кариес и создавање на забен камен, истовремено обезбедувајќи свеж здив.

SKU: 92023 Категории , Ознака:

Состав: 96% природни состојки - алое вера, есцин, ехинацеа, силикон, масло од чајно дрво,ксилитол и ментол.

Намена: Алое Вера гел-пастата за чувствителни заби е нежен гел со свеж вкус кој идеално се грижи и ги смирува чувствителните непца и заби, го спречува создавањето на забни наслаги и не ја оштетува забната глеѓ.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Алое вера гел-паста за чувствителни зaби – 75 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.