Deep Ayurveda Gokshur (Tribulus terresteris) – 40 капсули

Додаток во исхраната

Состав на една капсула: екстракт од Gokshur (Tribulus terresteris) – 500 mg.

Начин на употреба: 1-2 капсули два пати на ден со 200 ml вода.

Квантитативни информации за производот:

Deep Ayurveda Gokhshur За 1 капсула (дневна препорачана доза) За 4 капсули (дневна максимална доза) % од препорачана дневна доза (RDA)
Екстракт од Gokshur (Tribulus terresteris) 500 mg 2000 mg **

**сеуште нема дневна препорачана доза

✔Производот содржи чисти, високо концентрирани и стандардизирани биолошко активни екстракти.

✔Безбеден и природен производ кој не содржи вештачки бои, адитиви, хемикалии и тешки метали.

✔100% Погоден за вегетеријанци.

Предупредување: да не го земаат лица кои се чувствителни на некоја од состојките. При појава на несакани реакции да се прекине со употреба на производот. Да се чува на место недостапно за деца. Да не се надминува дневната препорачана доза. Производот не е лек и не се издава на рецепт. Производот не претставува замена за разновидна исхрана. Контраиндикации: не се забележани било какви несакани ефекти на производот при користење во препорачаните дози. Чување: да се чува на темно и суво место до 25°C.

Пакување:  40 капсули = 40 g.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Deep Ayurveda Gokshur (Tribulus terresteris) – 40 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.