Vis Plantis Крем за лице против акни – 30 ml

Наменет за нега на масна и комбинирана кожа, како и кожа склона кон акни или кожни лезии од псоријаза и себореја!

Потпомага да се надминат несовршеностите на кожата кои се јавуваат како резултат на зголемената активност на лојните жлезди, хормоналните промени, прекумерната кератинизација на кожата или прекумерното излачување на себум. Се препорачува за луѓе од сите возрасти. Ги смирува иритациите, ги намалува несовршеностите, ги намалува постоечките промени и ја спречува појавата на нови промени на кожата. Ја стабилизира состојбата на кожата и нивото на бактериската флора. Не предизвикува митесери, ја матира кожата, отпушува и ги намалува порите. Ја враќа природната заштитна бариера на кожата.

Основни активни компоненти: Главна состојка во овој гел е катран од кора од бреза. Лековитите катрани од кора од бреза го регулираат и контролираат балансот на микрофлората на кожата и ги смируваат нејзините промени. Специфичниот мирис на катранот од бреза е ублажен благодарение на специјален ароматичен состав кој ја намалува неговата специфична арома.

Дополнителни компоненти: уреа, алантоин, глицерин, ленено масло, маслиново масло, витамин А, витамин Е, пантенол, растителен бетаин.

Начин на употреба: на чиста кожа нанесете тенок слој врз проблематичните зони на лицето, по можност навечер, три пати неделно. Избегнувајте ја областа околу очите.

Пакување: 30 ml

INCI: Aqua, Ethylhexyl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Urea, Glycerin, Betaine, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Cetyl Alcohol, Betula Alba Oil, Linum Usitatis­simum Seed Oil, Olea Europaea Fruit Oil, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Panthenol, Retinyl Palmitate, Dimethicone, Sodium Polyacrylate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Ascorbic Acid, Parfum, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Disodium EDTA, Alpha- Isomethyl Ionone, Coumarin, Limonene*

* Составот на производот може да претрпи промени за да биде во согласност со најновите ЕУ регулативи за безбедност на козметичките производи. Целосниот и точен состав секогаш е транспаренто напишан на оригиналното пакување!

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Vis Plantis Крем за лице против акни – 30 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.